BlackRock sprzedaje kolejny singapurski wieżowiec

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 21-09-2017, 08:55
aktualizacja: 21-09-2017, 08:55

Znany amerykański fundusz inwestycyjny BlackRock sprzedaje swój biurowiec Asia Square Tower 2 w Singapurze. Nieruchomość zostanie przejęta przez największego tamtejszego dewelopera biurowego CapitaLand Commercial Trust. Wartość transakcji szacuje się na 2,1 mld dolarów singapurskich SGD (1m5 mld USD), donosi Bloomberg.

To druga pod względem wielkości tego typu transakcja w tym azjatyckim państwie-mieście.

Singapur
Zobacz więcej

Singapur fot. Bloomberg

Transakcja sfinansowana będzie w części przez emisje praw poboru o wartości około 700 mln SGD i pożyczki bankowe opiewające na 1,12 mld SGD. 

 Dodatkowe środki na zakup pozyskane mają być ze sprzedanych wcześniej praw do niektórych nieruchomości, które szacowane są na około 340,1 mln SGD.

Obecna sprzedaż, jest najnowszą w serii tego typu transakcji jakie od pewnego czasu obserwowane są w Singapurze. W zeszłym roku Qatar Investment Authority, największy państwowy fundusz majątkowy w rejonie Zatoki Perskiej odkupił od BlackRock wieżowiec Tower 1 za 3,4 mld SGD, co jak do tej pory jest transakcją o najwyższej wartości w tym mieście.

Tower 2 to 46 piętrowy budynek o powierzchni ponad 778,7 tys. stóp kwadratowych, na terenie którego znajduje się duża część biurowa i hotel Westin.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu