Czytasz dzięki

BlackRock: stopa procentowa Fed może być już neutralna

opublikowano: 28-11-2018, 17:09

Gospodarka USA nie wejdzie w recesję jeszcze przez długi czas, twierdzi Rick Rieder, szef inwestycji w obligacje w BlackRock.

Zarządzający 1,88 bln USD aktywów Rieder powiedział, że można rozważyć, czy stopa procentowa Fed nie osiągnęła już neutralnego poziomu, czyli ani nie jest akomodacyjna, ani restrykcyjna dla amerykańskiej gospodarki. Pomimo to spodziewa się w grudniu kolejnej podwyżki stopy Fed na grudniowym posiedzeniu.

- Potem, myślę, staną się bardzo skoncentrowani na danych – powiedział Rieder, według którego możliwe jest wstrzymanie przez Fed podwyżek stóp w 2019 roku. - Większość dostosowania stopy, uwzględniana w cenach przez rynek, już się dokonała – dodał.

Jego bazowy scenariusz zawiera jedną lub dwie podwyżki stóp w przyszłym roku. Fed sygnalizował możliwość trzech podwyżek.

Rieder spodziewa się spowolnienia gospodarki USA.

- Myślę, że wzrost będzie wolniejszy. Uważam, że zejdziemy do 2 proc. w przyszłym roku – powiedział podkreślając, że Fed musi wziąć hamowanie tempa wzrostu pod uwagę, podobnie jak to, że inflacja wciąż jest ograniczona.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane