Blackstone chce podwoić aktywa do 800 mld USD

opublikowano: 25-10-2017, 12:10

Blackstone Group może podwoić aktywa znajdujące się w jego zarządzaniu do 800 mld USD w ciągu kolejnych pięciu lat, zapowiada dyrektor generalny amerykańskiego giganta z rynku private equity.

Steve Schwarzman, w wywiadzie dla Bloomberg TV powiedział, że „… mamy wewnętrzne cele, plany, aspiracje, aby zasadniczo podwoić stan w którym obecnie jesteśmy, co doprowadzi nas do aktywów o wartości 800 mld USD”. Nie wykluczył przy tym, że fundusz może przekroczyć magiczną barierę 1 bln USD.

Schwarzman Steve Stephen, prezes Blackstone Group
Zobacz więcej

Schwarzman Steve Stephen, prezes Blackstone Group Bloomberg

Tak, to całkiem możliwe – ocenia Schwarzman.

W ubiegłym tygodniu 70-letni szef Blackstone powiedział, że oczekuje kontynuacji wzrostu aktywów funduszu w czwartym kwartale.

Firma pozyskuje obecnie środki na nowy fundusz infrastrukturalny i przymierza się do inwestycji w początkowym okresie wzrostu – wyjaśnia Tony James, prezydent funduszu.

Posiadając na koniec września  aktywa w zarządzaniu o wartości 387,4 mld USD pochodzące przede wszystkim z sektora private equity, nieruchomości, kredytów i funduszy hedgingowych Blackstone jest postrzegany jako lider alternatywnego segmentu poza przemysłowego.

 

W tym tygodniu firma wzbogaciła się o 10 mld USD z akwizycji Harvest Fund Advisors, inwestującego w sektorze energetycznym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Blackstone chce podwoić aktywa do 800 mld USD