Blackstone Group sprzedaje wieżowiec na Manhattanie za 640 mln USD

opublikowano: 06-03-2018, 06:39
aktualizacja: 06-03-2018, 06:41

Fundusz Blackstone Group zdecydował się sprzedać wieżowiec na Manhattanie. Wartość transakcji opiewa na 640 mln USD. Nieruchomość trafi w ręce jednej z nowojorskich firm inwestycyjnych..

Chodzi o firmę Savanna, która jest bliska sfinalizowania umowy nabycia 34-piętrowego wieżowca biurowego zlokalizowanego przy 5 Bryant Park, powiedziała agencji Bloomberga osoba chcąca zachować anonimowość .

Bryant Park, znany również jako 1065 Avenue of the Americas
Zobacz więcej

Bryant Park, znany również jako 1065 Avenue of the Americas źródło: Google Maps

Transakcja stanowi punkt odniesienia dla inwestorów w nieruchomości na Manhattanie i – jak mają nadzieję eksperci - może być oznaką ożywienia po dwóch kolejnych latach kurczącej się działalności. Do 23 lutego sprzedaż nieruchomości komercyjnych na południe od 96th Street wzrosła do 3,67 mld  USD z 2,63 mld USD w pierwszych dwóch miesiącach 2017 r., wynika z danych firmy brokerskiej Eastern Consolidated.

Blackstone nabył 5 Bryant Park, znany również jako 1065 Avenue of the Americas, w ramach wspólnego zakupu Trizec Properties Inc. w 2006 r. z Brookfield Properties. Fundusz kupił budynek w całości w 2011 r.. Budynek wychodzi na Bryant Park, popularną przestrzeń publiczną graniczącą z flagowym budynkiem nowojorskiej biblioteki publicznej Beaux-Arts.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu