Błąd wymusił poważną korektę brytyjskich danych makro

opublikowano: 06-12-2016, 19:07

Z powodu poważnego błędu w trakcie przetwarzania danych, brytyjska agencja statystyczna ostro zrewidowała swoje szacunki odnośnie deficytu handlowego i rachunku bieżącego kraju, informuje Reuters.

Office for National Statistics wyjaśniła, że błąd dotyczył kategorii "nieregularne” odnośnie brytyjskiego handlu - która obejmuje złoto, klejnoty, samoloty i statki – wpływającą na handel i dane o rachunku obrotów bieżących w okresie od stycznia 2015 do grudnia 2016 roku.

Deficyt na rachunku obrotów bieżących w 2015 roku został skorygowany w dół do 5,0 proc. produktu krajowego brutto z wcześniej szacowanych 5,4 proc.

Z kolei deficyt na rachunku obrotów bieżących za II kwartał 2016 roku został skorygowany w dół do 5,4 procent PKB z 5,9 proc. Dokonano też znaczącej korekty deficytu handlowego Wielkiej Brytanii, ale nie podano – jak na razie – szczegółów.

ONS stwierdziła, że jej wyliczenia odnośnie brytyjskiego produktu krajowego brutto nie zostały zmienione.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu