Blair ma się spotkać z Chirakiem jeszcze przed szczytem UE

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 15-12-2005, 12:11

Brytyjski premier Tony Blair ma się spotkać z prezydentem Francji Jacques'iem Chirakiem jeszcze przed szczytem UE, by spróbować przezwyciężyć głębokie podziały między Londynem i Paryżem w sprawie przyszłych wydatków unijnych - poinformowała AP, powołując się na źródła brytyjskie w Brukseli.

Brytyjski premier Tony Blair ma się spotkać z prezydentem Francji Jacques'iem Chirakiem jeszcze przed szczytem UE, by spróbować przezwyciężyć głębokie podziały między Londynem i Paryżem w sprawie przyszłych wydatków unijnych - poinformowała AP, powołując się na źródła brytyjskie w Brukseli.

    Szczyt Unii, na którym podjęta zostanie próba uzgodnienia unijnego budżetu na lata 2007-13, rozpoczyna się w Brukseli w czwartek wieczorem.

    Wielka Brytania sprawuje obecnie przewodnictwo w Unii; zgłoszony przez nią projekt budżetu spotkał się z krytyką ze strony wielu państw członkowskich, w tym Francji, a także Polski.

    Źródła brytyjskie poinformowały AP, że Blair będzie starał się zniwelować różnice stanowisk z Chirakiem, jako głównym   krytykiem i przeciwnikiem brytyjskiej propozycji, obcinającej pomoc dla nowych państw członkowskich

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane