Blair wzywa do rewizji polityki wobec Bliskiego Wschodu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-08-2006, 07:25

Brytyjski premier Tony Blair wezwał we wtorek do rewizji polityki wobec Bliskiego Wschodu, która umożliwiłaby skuteczniejszą walkę z ekstremizmem i terroryzmem.

Brytyjski premier Tony Blair wezwał we wtorek do rewizji polityki wobec Bliskiego Wschodu, która umożliwiłaby skuteczniejszą walkę z ekstremizmem i terroryzmem.

"Nie wygramy walki z globalnym ekstremizmem, jeśli nie zwyciężymy nie tylko siłą ale i na poziomie wartości" - powiedział Blair w przemówieniu wygłoszonym w Los Angeles na forum Rady Spraw Światowych (World Affairs Council).

"Ta wojna nie może być wygrana w sposób konwencjonalny" - dodał. Blair wezwał do rewizji strategii dotyczącej nie tylko Bliskiego Wschodu, ale także takich zagadnień jak walka z nędzą, zmianami klimatycznymi i uregulowaniem światowego handlu.

Hezbollah atakując Izrael zamierzał sprowokować odwet i zmobilizować arabską i muzułmańską opinię publiczną przeciwko Zachodowi - powiedział Blair.

Zdaniem brytyjskiego premiera, działania militarne w Iraku i Afganistanie mają na celu nie tylko zmianę systemu politycznego ale i zmianę systemu wartości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Blair wzywa do rewizji polityki wobec Bliskiego Wschodu