Blanchard: wyjście z eurolandu bardzo kosztowne dla Grecji

opublikowano: 15-04-2015, 13:02

Wyjście Grecji z eurolandu byłoby bardzo kosztowne dla Grecji, powiedział Olivier Blanchard, główny ekonomista Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Olivier Blanchard
Zobacz więcej

Olivier Blanchard Bloomberg

- Pracujemy z Grekami, próbując znaleźć akceptowalny kompromis, program, który miałby sens dla obu stron – powiedział Blanchard. - Jeśli zdarzy się wypadek, który może się zdarzyć, wówczas dla Grecji będzie to bardzo, bardzo kosztowne – dodał.

Blanchard zwrócił uwagę, że reszta eurolandu jest w znacznie lepszej formie niż była w 2010 roku, co pozwoliłoby lepiej znieść skutki ewentualnego opuszczenia unii walutowej przez Grecję. 

W przypadku „grexitu” pozostali członkowi strefy euro powinni próbować dalej podążać w kierunku unii fiskalnej i politycznej, „wysyłając sygnał, że Grecja była wyjątkiem, nie zasadą”, powiedział główny ekonomista MFW.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, ekathimerini.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Blanchard: wyjście z eurolandu bardzo kosztowne dla Grecji