Czytasz dzięki

Blankfein: to dobry moment na inwestycję w surowce

opublikowano: 17-09-2020, 09:35

Lloyd Blankfein, były prezes Goldman Sachs Group uważa, że nadszedł dobry moment, aby inwestorzy zainteresowali się szeroko rozumianym sektorem materiałowym.

- Z punktu widzenia inflacji, jako inwestor, myślę, że inwestycja w sektor materiałowy nie byłaby teraz taka zła, biorąc pod uwagę jej niedowartościowanie – powiedział Blankfein podczas zorganizowanej przez CME Group wirtualnej konferencji dotyczącej runku metali. – Wszyscy uznali, że nie będziemy mieli znów presji inflacyjnej, ropa już nigdy nie zdrożeje. Nie sądzę, aby tak było – dodał.

Zobacz więcej

Lloyd Blankfein

fot. Bloomberg

Indeks Bloomberg Commodity spada o prawie 11 proc. w tym roku. W tym samym czasie indeks globalnego rynku akcji MSCI World zyskał 2,1 proc., a ETF obligacji indeksowanych o inflację 8,8 proc.

Podobną opinię co były szef Goldman Sachs ma Kopernik Global Investors, którego szefowa analizy Alissa Corcoran ocenia, że bez względu na krótkoterminowe negatywne wydarzenia, niektóre surowca będą drożeć w dłuższym terminie dzięki korzystnej fundamentalnej relacji popytu i podaży.

Blankfein, który w 1982 roku rozpoczynał karierę w Goldman Sachs jako makler rynku metali uważa, że nie jest przekonany, czy dobrym pomysłem jest obecnie inwestowanie z złoto i srebro, „bo już od dawna odgrywają one rolę przechowalni wartości”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane