Bliski zwrot w notowaniach AUD/NZD

Marcin R. Kiepas Admiral Markets
opublikowano: 10-07-2014, 00:00

Para walutowa tygodnia

Kurs AUD/NZD od pięciu tygodni znajduje się pod presją sprzedających, kreśląc na wykresie tygodniowym pięć kolejnych czarnych świec. W tym czasie spadł on z 1,1035 do 1,0659. Spadki odbywają się w ramach rysowanego od sześciu miesięcy kanału wzrostowego, którego dolne ograniczenie tworzy wsparcie na poziomie 1,0635. Barierę tę dodatkowo wzmacnia lokalne wsparcie z maja na poziomie 1,0648.

Krótkoterminowe wyprzedanie oraz bliskość ważnych poziomów wsparcia to niejedyne argumenty sugerujące możliwy koniec spadku i zwrot kursu AUD/NZD. Takim argumentem jest też obserwowana od początku roku poprawa sytuacji, w niektórych przypadkach również sygnały kupna na tygodniowych wskaźnikach, a także wybicie ponad wielomiesięczną linię bessy, do którego doszło w kwietniu.

Aktualna sytuacja techniczna na tygodniowym wykresie AUD/NZD sugeruje, że po pięciu tygodniach spadków przyszedł czas na zmianę tendencji i ruch w kierunku poziomu 1,10. Ruch ten może być poprzedzony krótką konsolidacją notowań.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R. Kiepas Admiral Markets

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy