Blisko 115 mln zł unijnego dofinansowania na obwodnicę Zielonej Góry

PAP
opublikowano: 10-07-2017, 16:41
aktualizacja: 10-07-2017, 16:42

Zielona Góra dostanie blisko 115 mln zł unijnego dofinansowania na budowę południowej obwodnicy miasta - poinformował w poniedziałek resort rozwoju. Wartość całego przedsięwzięcia to ponad 152 mln zł.

W ramach inwestycji powstanie 12,7 km dwupasmowej, jednojezdniowej drogi krajowej. Zakończenie prac planowane jest na lipiec 2023 roku.

Ministerstwo poinformowało w poniedziałek o zwiększeniu puli środków na konkurs, w którym miasta ubiegały się o fundusze unijne na inwestycje drogowe.

"Dzięki tej decyzji oraz pozytywnemu rozpatrzeniu przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych odwołania Zielonej Góry od wyników konkursu, miasto otrzyma 115 mln zł na budowę południowej obwodnicy" - podał resort w komunikacie.

Zielonogórski projekt jest 28. inwestycją drogową, wyłonioną w ramach przeprowadzonego w ubiegłym roku konkursu w Programie Infrastruktura i Środowisko. Na wszystkie 28 projektów w 27 miastach zarezerwowano 3,59 mld zł dofinansowania.

Ministerstwo przypomniało, że w marcu umowę o dofinansowanie podpisał Gorzów Wielkopolski. Blisko 50 mln zł z UE trafi na modernizację wschodniego wylotu DK nr 22 na odcinku od ronda Sybiraków do granic miasta, który łączy Gorzów z drogą ekspresową S3.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Blisko 115 mln zł unijnego dofinansowania na obwodnicę Zielonej Góry