Bliżej fuzji Hyperiona i MNI Telecom

KL
opublikowano: 29-10-2010, 00:00

Grupa MNI łączy dwa telekomy. Muszą się na to zgodzić akcjonariusze na listopadowym walnym.

Grupa MNI łączy dwa telekomy. Muszą się na to zgodzić akcjonariusze na listopadowym walnym.

Najbliższe walne Hyperiona, które odbędzie się 10 listopada, zajmie się połączeniem tej spółki z MNI Telecom. Obie firmy należą do giełdowego MNI.

— Przedstawimy akcjonariuszem podstawowe założenia połączenia oraz harmonogram, by mogli podjąć właściwe decyzje. Połączenie pozwoli na utworzenie dużego operatora telekomunikacyjnego —zapewnia Marek Południkiewicz, prezes Hyperiona.

Fuzja ma polegać na przejęciu przez Hyperiona majątku MNI Telecom w zamian za akcje własne, które obejmie MNI. Proces powinien zakończyć się w drugiej połowie kwietnia 2011. MNI będzie miało do 66 proc. udziałów w powiększonym o MNI Telecom Hyperionie.

— Wybrana procedura jest czytelna. Prowadzi do operacyjnej oraz formalnej inkorporacji spółek — mówi prezes.

Firmy, które zamierzają się połączyć, przekonują, że dzięki połączeniu będą miały 260 tys. klientów i ponad 300 tys. usług. Te liczby uwzględniają także włączenie do podmiotu kablówki Stream. Marek Południkiewicz zapowiada, że nowy podmiot ma mieć 1 mld zł skonsolidowanych przychodów do 2013 r. i EBITDA w wysokości 100 mln zł rocznie. Dodatkowe efekty synergii z połączenia to m.in. powstanie Centrum Usług Wspólnych (będzie obsługiwać klientów powiększonej spółki), zmniejszenie kosztów usługi zakupu IP czy obniżenie kosztów zakupu hurtowej usługi głosowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu