Bliżej porozumienia PGNiG i Gazpromu w sprawie gazu

PAP
opublikowano: 27-01-2010, 20:25

Członkowie zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa rozmawiali w środę w Moskwie z przedstawicielami Gazpromu w sprawie dodatkowych dostaw gazu do Polski - poinformował PAP wiceprezes PGNiG Mirosław Szkałuba. Nie ujawnił efektów spotkania. "Będą one przedmiotem czwartkowego posiedzenia zarządu PGNiG" - powiedział.

Dodał, że dopiero po posiedzeniu zarządu, spółka będzie udzielać oficjalnych informacji w sprawie efektów rozmów.

Nieoficjalnie PAP dowiedziała się, że spółki wstępnie się porozumiały, jednak porozumienie nabierze mocy po udzieleniu zgód korporacyjnych przez firmy.

Polska od kilku miesięcy rozmawia z Rosją o zwiększeniu dostaw gazu przez Gazprom. Chodzi o ich zwiększenie do 10,2 mld m sześc. rocznie oraz przedłużenie ich o 15 lat - do 2037 roku. Od początku 2009 roku nie otrzymujemy gazu, który wcześniej dostarczało nam RosUkrEnergo (2,3 mld m sześc. rocznie). Mimo że przygotowane jest porozumienie międzyrządowe w tej sprawie (negocjował je resort gospodarki - PAP), to nie zostało ono jeszcze zatwierdzone przez rząd. Wicepremier Pawlak mówił w grudniu ub. roku, że stanie się to dopiero, gdy porozumieją się spółki PGNiG i Gazprom.

Wcześniej w środę, radio RMF FM informowało, że pod dokumentem znalazły się już podpisy przedstawicieli PGNiG i Gazpromu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Bliżej porozumienia PGNiG i Gazpromu w sprawie gazu