Czytasz dzięki

Bliżej strajku w Portach Lotniczych

PAP
opublikowano: 13-03-2017, 11:36
aktualizacja: 13-03-2017, 11:39

Ponad połowa załogi wzięła udział w referendum strajkowym w Przedsiębiorstwie Państwowym "Porty Lotnicze" (PPL) , z czego 93 proc. opowiedziało się za strajkiem, poinformował w poniedziałek PAP przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Lotnictwa Cywilnego Marek Żuk.

Zobacz więcej

fot. Marek Wiśniewski

13 lutego rozpoczęło się referendum strajkowe w Przedsiębiorstwie Państwowym "Porty Lotnicze". Związkowcy chcą gwarancji płac i ich wzrostu o 8 proc.

"W piątek zakończyło się referendum. Ponad połowa pracowników wzięła udział w tym referendum, a zatem został spełniony jeden z warunków, aby było ono ważne. Z tych ponad połowy co poszli, 93 proc. opowiedziało się za strajkiem " - powiedział Żuk.

Jak dodał, w poniedziałek pracodawca został poinformowany o wynikach referendum.

"Nadal liczymy na rozmowę z dyrektorem i próbę zakończenia konfliktu bez posuwania się do tego rozwiązania ostatecznego. Strajk jest ostatecznością" - zaznaczył.

PPL zarządza największym w Polsce portem, czyli warszawskim Lotniskiem Chopina. Posiada udziały także w portach regionalnych, jak np. w Krakowie, Rzeszowie, czy Poznaniu. W 2015 r. przedsiębiorstwo zanotowało ok. 139 mln zł zysku netto. Łączna strata za lata 2013 – 2014 wyniosła natomiast 407 mln zł. Po pierwszych dziewięciu miesiącach 2016 roku PPL odnotowało ponad 200 mln zł zysku netto. To o 40 proc. wyższa kwota w porównaniu z analogicznym okresem 2015 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane