Bliźniacze pandy wielkie z tokijskiego zoo mają już imiona

PAP , DI
opublikowano: 14-10-2021, 13:56

Imiona bliźniąt — Xiao Xiao i Lei Lei — razem oznaczają „prowadzące do przyszłości ze słonecznego poranka”.

Urodzone w czerwcu dwie pandy wielkie to pierwsze w historii Ueno, najstarszego japońskiego ogrodu zoologicznego, bliźnięta tego gatunku, które urodziły się na terenie zoo. Nazwano je Xiao Xiao i Lei Lei. Razem imiona oznaczają „prowadzące do przyszłości ze słonecznego poranka”. Zoo zaprezentuje pandy zwiedzającym w styczniu 2022 r.

Rodzice pand, matka Shin Shin i ojciec Ri Ri, mają także czteroletnią córkę Xiang Xiang. Para rodziców jest własnością Chin, skąd została wypożyczona — Shin Shin i Ri Ri przybyły do Japonii w lutym 2011 r.

Ogród zoologiczny Ueno działa od 1882 r. Pierwsze pandy wielkie otrzymał z Chin w 1972 r. Był to prezent upamiętniający normalizację stosunków między państwami.

Pandy są jednymi z najbardziej lubianych i popularnych zwierząt — ich obecność w ogrodach zoologicznych gwarantuje ogromną liczbę odwiedzających. Znane są z zamiłowania do przytulania, jedzenia i spania. Spędzają ponad pół dnia na jedzeniu, żywiąc się głównie bambusem, którego spożywają aż 14 kg dziennie. Mogą osiągać 150 cm wzrostu i 150 kg wagi. Na wolności żyją od 15 do 20 lat. W 2017 r. w wieku 37 lat umarła Basi — najstarsza z pand żyjących pod opieką człowieka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane