Bloomberg będzie najbogatszym kandydatem na prezydenta USA

AD, Forbes
opublikowano: 10-02-2016, 12:47

Jeśli informacje amerykańskich mediów się potwierdzą i Michael Bloomberg rzeczywiście będzie kandydował na prezydenta USA z ramienia tzw. trzeciej partii, będzie aż 7-krotnie przewyższał majątkiem pozostałych kandydatów.

Według Forbesa Bloomberg jest aktualnie 10. najbogatszym człowiekiem świata, z majątkiem w wysokości 38 mld USD. Podobna lista, prowadzona przez jego własną agencję informacyjną, nie uwzględnia go w ogóle w zestawieniu.

Michael Bloomberg z majątkiem w wysokości ok. 38 mld USD 7-krotnie przewyższa bogactem pozostałych kandydatów na prezydenta USA
Reuters

Kandydat Republikanów Donald Trump jest obecnie najbogatszym startującym w wyborach, z majątkiem w wysokości 4,5 mld USD. "Najbiedniejszy" na liście jest Jeb Bush, który może się pochwalić 22 mln USD.

New York Times ujawnił pod koniec stycznia, że miliarder zlecił współpracownikom rozpisanie planu przeprowadzenia kampanii wraz z kosztorysem, ponieważ "rozważa start w wyborach". Bezpośrednią przyczyną jego ewentualnego powrotu do polityki  miały być sukcesy lidera Republikanów Donalda Trumpa oraz słabnąca kampania Hillary Clinton przeważająca szalę sukcesu Demokratów na stronę senatora Bernie Sandersa.

Bloomberg jak dotąd nie potwierdził jeszcze oficjalnie tych informacji, jednak prawybory w USA, pokazujące realną siłę innych kandydatów dopiero się zaczynają.

New York Times podaje, że właściciel agencji Bloomberg zdradził już przyjaciołom wstępne przygotowania do kampanii i zdradził, że gotów jest przeznaczyć na pokrycie jej kosztów 1 mld USD ze swojego majątku.

To nie pierwsze aspiracje byłego burmistrza Nowego Jorku do fotela prezydenckiego. Wcześniejsze zapowiedzi kończyły się jednak wycofaniem w ostatniej chwili pod wpływem sondaży nie dających Bloombergowi jednoznacznego zwycięstwa.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD, Forbes

Polecane