Bloomberg Businessweek: Standard Chartered stracił 400 mln USD na diamentowym biznesie

opublikowano: 07-09-2017, 19:08
aktualizacja: 07-09-2017, 19:09

Brytyjski bank Standard Chartered stracił już 400 mln USD na pożyczkach udzielonych branży handlu diamentami, donosi Bloomberg Businessweek.

Sprawa rozpoczęła się w kryzysowym 2009 roku. Standard Chartered postanowił zaangażować się w pożyczki dla branży handlu diamentami. Zbliżył się do działających w niej firm i postanowił, że będzie jej głównym dostawcą finansowania. Jednocześnie ignorował sygnały ostrzegawcze i zaniedbywał kontrolę ryzyka. W ostatnich latach popyt na diamenty zmalał, ceny spadły o 20 proc. Bank został z portfelem znaczących „złych długów”. Od 2013 roku Standard Chartered, zaksięgował już ok. 400 mln USD strat z tytułu pożyczek dla branży handlu diamentami, pisze Bloomberg Businessweek. Łącznie udzieł jej ok. 3 mld USD kredytów. Wciąż oczekuje na zwrot 1,7 mld USD. Straty mogą wzrosnąć, twierdzi magazyn.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu