Bloomberg: CATL bliski decyzji o budowie fabryki akumulatorów w Niemczech

opublikowano: 07-06-2018, 10:33
aktualizacja: 07-06-2018, 10:34

Chiński gigant Contemporary Amperex Technology Co. (CATL) jest bliski decyzji o wybudowaniu w Niemczech fabryki akumulatorów do aut elektrycznych, donosi Bloomberg powołując się na anonimowe źródła.

Informatorzy agencji powiedzieli, że największy chiński producent akumulatorów rozważa lokalizację fabryki w Turyngii. Podkreślili, że wciąż rozważane jest zbudowanie fabryki w Polsce lub co najmniej jednym innym europejskim kraju.

Contemporary Amperex Technology (CATL)
Zobacz więcej

Contemporary Amperex Technology (CATL) fot. Bloomberg

CATL planuje sprzedaż 10 proc. akcji w IPO aby pozyskać pieniądze na sfinansowanie ekspansji zagranicznej. Daimler potwierdził w ubiegłym miesiącu, że rozmawia z tą chińską spółką w sprawie potencjalnego kontraktu na dostawy w Europie.

Powstanie fabryki akumulatorów w Niemczech pozwoliłoby zmniejszyć problemy branży motoryzacyjnej wynikające ze spodziewanych zmian zatrudnienia w związku z przejściem na produkcję aut z silnikami elektrycznymi. Związek zawodowy IG Metall poinformował we wtorek, że choć zwiększenie produkcji aut elektrycznych będzie wymagało zatrudnienie dodatkowych 25 tys. ludzi do 2030 roku, to w tym samym czasie zniknie 75 tys. miejsc pracy związanych z produkcją silników spalinowych i układów przeniesienia napędu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu