Bloomberg: Francuzi chcą przejąć Opla i Vauxhalla

Francuski PSA Group, producent peugeotów i citroenów, rozważa przejęcie europejskiego biznesu General Motors, informuje Bloomberg powołując się na anonimowe źródła.

General Motors to w Europie głównie niemiecki Opel i brytyjski Vauxhall. Przejęcie jego biznesu na „Starym Kontynencie” oznaczałoby całkowitą zmianę „europejskiego krajobrazu” motoryzacyjnego, wskazuje Bloomberg. Oznaczałoby także powstanie producenta kontrolującego 16 proc. europejskiego rynku i wyprzedzenie Renault, drugiego obecnie po Volkswagenie.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Informatorzy Bloomberga twierdzą, że porozumienie może zostać osiągnięte w najbliższych tygodniach, choć zastrzegają, że nadal może również do niego nie dojść.

Akcje PSA drożały po doniesieniach Bloomberga o ok. 6 proc.

General Motors może być zainteresowany wyjściem z Europy szczególnie po ubiegłorocznej decyzji w sprawie Brexitu, twierdzą rozmówcy Bloomberga. W 2016 roku amerykański koncern miał 257 mln USD straty na działalności w Europie. W poprzednim wynosiła ona 813 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Bloomberg: Francuzi chcą przejąć Opla i Vauxhalla