Bloomberg: negocjatorzy USA i Chin pracują nad protokołami uzgodnień

opublikowano: 21-02-2019, 07:43

Negocjatorzy USA i Chin pracują nad protokołami uzgodnień, które będą podstawą do ostatecznej umowy handlowej, informuje Bloomberg powołując się na anonimowe źródło mające wiedzę w sprawie toczących się rozmów.

Protokoły uzgodnień mają dotyczyć takich obszarów, jak rolnictwo, inne niż celne bariery w handlu, usługi, transfer technologii oraz ochrona własności intelektualnej. Wciąż niejasny jest sposób zmuszenia stron do wprowadzenie w życie uzgodnień, ale prawdopodobnie stanie na groźbie przywrócenia ceł, powiedziało źródło agencji.

Flagi Chin i USA
Zobacz więcej

Flagi Chin i USA fot. Bloomberg

Informator Bloomberga twierdzi, że podczas rozmów w tym tygodniu w Waszyngtonie nie jest oczekiwany  przełom w sprawie kwestii strukturalnych. Są jednak czynione wysiłki, aby przesunąć termin zakończenia „zawieszenia broni” w wojnie handlowej między USA i Chinami, który wypada 1 marca.

W piątek Liu He, główny chiński negocjator, ma spotkać się z prezydentem Donaldem Trumpem, twierdzą anonimowe źródła.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy