Czytasz dzięki

Bloomberg: Orange rozważa sprzedaż nawet 50 proc. sieci światłowodowej w Polsce

opublikowano: 16-07-2020, 18:31

Orange pracuje z doradcami z Lazard nad możliwością sprzedaży udziałów w sieci światłowodowej należącej do Orange Polska, informuje Bloomberg powołując się na anonimowe źródła.

Informatorzy agencji twierdzą, że chodzi nawet o 50 proc. udziałów, a wartość transakcji może sięgnąć 1 mld EUR. Podkreślają, że dyskusja trwa i nie ma pewności, że zakończy się sprzedażą.

Zobacz więcej

Wojciech Barczyński FORUM

Rzecznik Orange Polska potwierdził w rozmowie z Bloombergiem, że grupa szuka partnera do dalszych inwestycji w sieć światłowodową oraz że wybrano doradcę, który ma pomóc znaleźć właściwego.

Bloomberg przypomina, że w ubiegłym roku Orange sygnalizowało możliwość wyciągnięcia większej korzyści z posiadanej infrastruktury telekomunikacyjnej w drodze sprzedaży udziałów w sieci nadajników telefonii komórkowej oraz światłowodowej. W lutym Jean-Francois Fallacher, prezes Orange Polska mówił, że spółka chce pozostać kontrolującym udziałowcem w każdym przedsięwzięciu z nowymi partnerami finansowymi.

Akcje Orange zdrożały w czwartek na GPW o 9,7 proc.


© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane