Bloomberg: rząd Niemiec szuka łatwego sposobu fuzji Deutsche Banku i Commerzbanku

opublikowano: 12-12-2018, 16:53

Niemiecki rząd intensyfikuje wysiłki mające pomóc Deutsche Bankowi i szuka łatwego sposobu połączenia go z Commerzbankiem, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Źródła agencji twierdzą, że dyskusje prowadzone są na wysokim szczeblu, także z udziałem ministra finansów Olafa Scholza i prezesa Deutsche Banku Christiana Sewinga. Poszukiwane są konkretne sposoby asystowania przez państwo przy potencjalnym połączeniu dwóch największych krajowych banków. Rozważana jest m.in. zmiana dotychczasowego prawa, która spowodowałaby, że fuzja byłaby mniej kosztowana, twierdzą źródła Bloomberga. Zastrzegają, że kwestia fuzji nie jest przesądzona i wciąż rozważane są także inne rozwiązania, jak pozyskanie nowego kapitału od dotychczasowych lub nowych akcjonariuszy.

Zobacz więcej

Deutsche Bank

Bloomberg

Po doniesieniach Bloomberga akcje Deutsche Banku drożały o ok. 5 proc., a Commerzbanku nawet o 7 proc.

Deutsche Bank przez ostatnie trzy lata przynosił straty, a jego wartość spadła w tym roku o ponad 50 proc., czyli dwa razy więcej niż indeks branżowy. Państwo jest największym akcjonariuszem Commezbanku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu