Bloomberg: Trump chciał odwołać szefa Fed

opublikowano: 18-06-2019, 18:52

Biały Dom sprawdzał w lutym możliwość pozbawienia stanowiska szefa Fed, Jerome Powella, podała telewizja Bloomberg, powołując się na anonimowe źródła.

Komórka prawna Białego Domu szukała możliwości prawnego pozbawienia Powella stanowiska szefa Fed i pozostawienie mu tylko stanowiska jednego z gubernatorów banku centralnego. Stało się to po tym jak prezydent Donald Trump wyraził niezadowolenie z działań banku centralnego, a szczególnie Jerome Powella, którego sam powołał na stanowisko szefa Fed.

Pytany o sprawę główny doradca ekonomiczny prezydenta, Larry Kudlow, starał się bagatelizować ją wskazując iż to historia sprzed sześciu miesięcy. Nie zaprzeczył jednak, że były takie działania.

Prawnicy twierdzą, że przepisy w praktyce nie pozwalają zdjąć ze stanowiska szefa Fed, chyba że dokona ciężkiego przestępstwa natury kryminalnej. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane