Blue-chipy i średniaki na minusie, Wola Info wciąż drożeje

GRA
15-04-2009, 10:57

Najważniejsze warszawskie indeksy są dziś na minusie. WIG20 traci 0,4 proc., a mWIG40 – 0,3 proc.

Liderem dzisiejszej sesji jest Wola Info, która zyskuje 20 proc. notowania informatycznej spółki kontynuują w ten sposób dobrą passę – wczoraj akcje też zdrożały ponad 20 proc. Trudno znaleźć przyczynę wzrostów. Zdaniem prezesa, cytowanego w dzisiejszym „Parkiecie”, stoją za nimi ostatnie komunikaty o dużych kontraktach.

Najgorzej zachowują się dziś akcje Polic, które tanieją o ponad 7 proc. Dzisiejszy „Puls Biznesu” donosi, że zarząd prowadzi rozmowy z Agencja Rozwoju Przemysłu (ma 8 proc. kapitału) na temat ustanowienia poręczeń kredytowych. Pieniądze mają pomóc spółce przetrwać trudne czasy. Prezes spółki przyznaje bowiem, że bieżący rok będzie najtrudniejszy od 1999 roku.

1,5 proc. zyskuje PGNiG, który pochwalił się wstępną umową na dostawy gazu skroplonego. Roczne dostawy mają wynieść około 1-1,5 mld metrów sześc. gazu, a ruszą w 2014 roku. Umowa ma obowiązywać przez co najmniej dziesięć lat. Podpisany kontrakt umożliwi rozpoczęcie budowy terminalu LNG koło Świnoujścia.

Na 1,5 proc. minusie jest z kolei Hardex, którego prezes zaskoczył rynek sprzedażą dużego pakietu akcji. Pozbył się papierów wartych 1,9 mln zł. Na dodatek sprzedawał je tuż przed dniem ustalenia prawa do dywidendy.

O ponad 6 proc. drożeje Sfinks, który już tradycyjnie funduje inwestorom niespodzianki. Teraz wycofał z sądu wniosek o upadłość z możliwością zawarcia układu, ponieważ udało mu się zawrzeć porozumienie z bankami w sprawie restrukturyzacji zadłużenia.

Prawie 5 proc. zyskuje NFI Midas, którego zależna spółka Centernet pracuje nad uruchomieniem usług jako operator komórkowy. Tymczasem dzisiejszy „Parkiet” donosi o poślizgu w planach konkurencyjnego startującego operatora mobilnego – Mobylandu. Firma, kontrolowana przez włoską Eutelię, poprosiła UKE o więcej czasu na wywiązanie się z zobowiązań koncesyjnych. Centernet zapewnia, że nie ma takich planów.

Na nieznacznym plusie jest Alchemia, której szefowa informuje na łamach „Parkietu”, że prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie przejęcia podmiotu, którym już spółka „była już kiedyś zainteresowana”. Gazeta spekuluje, że może chodzić o giełdowe Ferrum, które rośnie dziś o 16 proc.

[GRA]

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Blue-chipy i średniaki na minusie, Wola Info wciąż drożeje