Błysną eksporterzy i budowlanka

MZ, SG
03-08-2006, 00:00

Analitycy twierdzą, że dobre wyniki pokaże jeszcze sektor stalowy, banki i wytwórcy napojów, gorsze — chemia, Orlen i Agora.

Rafał Salwa

niezależny analityk

Zakładam, że rekordowe wyniki pokaże KGHM. Podobnie może być z Lotosem. Bardzo dobrymi danymi powinna pochwalić się również większość banków. Radziłbym zwrócić uwagę na spółki budowlane. Spośród blue chipów słabiej mogą wypaść Agora oraz Orlen.

Wojciech Szymon Kowalski

niezależny analityk

W związku z ożywieniem gospodarczym oczekuję dobrych wyników pozostałych spółek. Rośnie fala inwestycji, więc niespodzianek można spodziewać się po budowlance. Wyniki banków powinny odzwierciedlić dobrą koniunkturę rynkową. Liczę na eksporterów, którzy dobrze radzili sobie nawet mimo wysokich notowań złotego. W minionym kwartale doszło do pewnego osłabienia krajowej waluty, co powinno być dla nich premią. Ze względu na bardzo sprzyjającą aurę wynikami zadowolą się akcjonariusze spółek spożywczych, a szczególnie producenci napojów bezalkoholowych i browary, ale także sieci restauracji. Z kolei rosnące koszty ropy i gazu mogą osłabić dynamikę firm chemicznych.

Mirosław Saj

analityk BISE

Z dobrej strony powinny pokazać się nasze firmy z sektora paliwowego. Liczę na dobre wyniki spółek budowlanych. Ostatnio wiele z nich informowało o nowych kontraktach, a to dobry sygnał. Zwróciłbym także uwagę na spółki sektora stalowego — dobrych wyników należy oczekiwać m.in. po Hutmenie, Stalprofilu i Stalprodukcie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZ, SG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Błysną eksporterzy i budowlanka