BM Banku BPH: Dobre wyniki uzasadniają wzrost kursu Świecia

20-10-2004, 12:03

Frantschach Świecie – wyniki za III kwartał 2004 r.

Zysk netto Frantschach Świecie w III kwartale 2004 roku wzrósł do 83,75 mln zł z 23,4 mln zł rok wcześniej, a narastająco wyniósł 229,3 mln złotych. Przychody ze sprzedaży wzrosły w trzecim kwartale 2004 roku do 311,67 milionów złotych z 293,95 mln złotych w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Komentarz BM Banku BPH:

Wyniki Frantschach Świcie odnotowane w trzecim kwartale 2004 roku należy ocenić jako bardzo dobre. Spółka zanotowała zarówno wzrost przychodów ze sprzedaży jak i wyraźny wzrost zysku netto. Spółka zrealizowała sprzedaż o 4 proc. niższą w porównaniu z drugim kwartałem bieżącego roku, jednak należy zauważyć, że było to związane z niską sprzedażą sierpniową, kiedy to planowo następuje tzw. postój remontowy. W porównaniu z trzecim kwartałem ubiegłego roku wzrost sprzedaży wyniósł 6 proc. Narastająco po trzech kwartałach Świecie osiągnęło przychody ze sprzedaży na poziomie 982,59 mln złotych, co oznacza wzrost w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego o 1,1 proc. Zysk na działalności operacyjnej wyniósł 72,296 mln złotych ( rok wcześniej spółka miała zysk operacyjny w wysokości 48,53 mln zł). Pozytywny wpływ na odnotowany wynik operacyjny miały transakcje środków trwałych spółkom Franpack CEE Świecie Sp. z o.o. i Frantschach IPP Świecie Sp. z o.o. – wynik na tych transakcjach to 22,5 mln złotych. Spółka odnotowała wysoki wynik na działalności finansowej, który wyniósł 30,56 mln złotych. Wpływ na to miała pozytywna zmianą wyceny niezrealizowanych transakcji zabezpieczających w rezultacie umocnienia się złotego – kwota 15,8 mln PLN. Z kolei zrealizowane transakcje zabezpieczające wpłynęły na wynik kwotą 7 mln złotych. Oprócz pozytywnego wpływu transakcji zabezpieczających, wpływ na wynik finansowy miała transakcja zbycia udziałów w firmie Franpack CEE Świecie Sp. z o. o. ( 8,2 mln złotych). W rezultacie zwiększenia się wyniku operacyjnego oraz wyniku z działalności finansowej, Frantschach Świecie odnotowało w trzecim kwartale 2004 roku zysk netto w wysokości 83,75 mln złotych. Rok wcześniej spółka miała 23,4 mln złotych zysku netto. Narastająco po trzech kwartałach bieżącego roku wynik netto spółki osiągnął wartość 229,276 mln złotych i jest o 82 proc. wyższy od zysku wypracowanego po trzech kwartałach przed rokiem. Reakcja inwestorów na wyniki opublikowane przez spółkę powinna być pozytywna – można spodziewać się wzrostu kursu Świecia na dzisiejszej sesji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BM Banku BPH: Dobre wyniki uzasadniają wzrost kursu Świecia