BM BPH: 1200 punktów będzie wsparciem dla WIG 20

Przemek Barankiewicz
04-07-2001, 08:53

Na tak niskim poziomie indeksu WIG 20 rynek nie może obecnie być stabilny. Część inwestorów spodziewając się odbicia z powodu „zbyt niskich cen” była w stanie przez część wczorajszej sesji podtrzymać rynek na poziomie około 1240 pkt. Jednak, na tak niskim poziomie, brak potencjału wzrostowego jest jednoznaczne z koniecznością spadków na rynku. W efekcie, w drugiej części sesji inwestorom puściły nerwy i indeks zdecydowanie poszybował w dół. Do spadków przyczyniły się największe walory co oznacza możliwość kontynuacji trendu spadkowego w najbliższych dniach. Najbardziej zniżkowały spółki z sektora nowych technologii pod wpływem podobnych tendencji na rynkach zachodnich. Pamiętając o tym, że w perspektywie najbliższych dwóch miesięcy, rynek ma jeszcze znaczny potencjał spadku, pozostaje próba określenia najbliższych wsparć dla indeksu WIG 20. Z punktu widzenia technicznego, dla indeksu WIG 20 lokalnym poziomem wsparcia powinien być poziom 1200 pkt. To oznacza, ze już na dzisiejszej sesji może dojść do spowolnienia spadków i ograniczenia wahań rynku. Ze względu jednak na brak możliwości wygenerowania istotniejszego popytu, ewentualna stabilizacja na rynku będzie miała charakter krótkookresowy.

Na sesji dzisiejszej spodziewamy się ograniczonych spadków indeksu do około 1%. Na tym, poziomie możliwa jest stabilizacja rynku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BM BPH: 1200 punktów będzie wsparciem dla WIG 20