BM BPH: baza na futures jest ciągle ujemna

Biuro Maklerskie Banku BPH
31-01-2002, 11:02

Poprawa sytuacji na giełdach amerykańskich spowodowała, że mieliśmy dziś wzrostowe otwarcie. Kontrakt zatrzymał się w  pobliżu silnego oporu na 1410 punktów czekając na otwarcie rynku kasowego. WIG20 zanotował wzrost jednak znajduje się już blisko silnego oporu na 1442 pkt., co zapewne wpływa na wydłużenie ujemnej bazy na kontraktach.

Poprawa sytuacji na giełdach amerykańskich spowodowała, że mieliśmy dziś wzrostowe otwarcie. Kontrakt zatrzymał się w pobliżu silnego oporu na 1410 punktów czekając na otwarcie rynku kasowego. WIG20 zanotował wzrost jednak znajduje się już blisko silnego oporu na 1442 pkt., co zapewne wpływa na wydłużenie ujemnej bazy na kontraktach. Baza w dalszym ciągu jest na sporym minusie, a grę na krótko uzasadnia analiza techniczna (m.in. sprzedaż na MACD). Dopiero poważniejszy wzrost kasowego (ponad 1442 pkt.) mógłby spowodować częściową zmianę nastawienia graczy do rynku. Pozytywnym objawem jest utrzymywanie się kontraktów ponad poziomem 1400 pkt.

Przewidujemy zakres wahań kontraktu FW20H2 na 1390 – 1412 pkt. Zalecamy długie pozycje na poziomie 1 393 pkt. i zamykanie na poziomie 1 404 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Biuro Maklerskie Banku BPH

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / BM BPH: baza na futures jest ciągle ujemna