BM BPH: czwartkowa sesja daje szanse na wzrosty

Biuro Maklerskie Banku BPH
opublikowano: 17-01-2002, 09:17

Na dzisiejszej sesji w początkowej fazie oczekujemy osłabienia się rynku. Jednak skala wczorajszych zniżek w Stanach będzie przemawiała za oczekiwaniem na odbicie. W dalszej fazie sesji mamy szansę na wzrosty. Wczoraj nasz rynek był mocny w porównaniu z większością giełd światowych. Po początkowych wzrostach przez większą część sesji panowała nuda.

Na dzisiejszej sesji w początkowej fazie oczekujemy osłabienia się rynku. Jednak skala wczorajszych zniżek w Stanach będzie przemawiała za oczekiwaniem na odbicie. W dalszej fazie sesji mamy szansę na wzrosty. Wczoraj nasz rynek był mocny w porównaniu z większością giełd światowych. Po początkowych wzrostach przez większą część sesji panowała nuda. Choć spada wartość obrotów to widać było, że rynek jest podtrzymywany. Można wnioskować, że głębszych spadków nie należy się spodziewać. Podobnie zachowywał się wczoraj rynek w Budapeszcie, gdzie indeks BUX zanotował wzrost o 0,87%. Świadczy to korzystnym postrzeganiu naszego regionu.

Indeks DJIA zatrzymał się wczoraj na istotnym poziomie wsparcia tj. 9712 pkt. co jest „dołkiem” z 29 listopada ub. roku. Po sesji kilka spółek (Yahoo, Compaq) podało lepsze od oczekiwań dane. Jest więc szansa, że wsparcie zadziała i rynek się dziś odbije. Informacje o wszczęciu postępowania układowego oddaliły widmo upadłości Elektrimu, także może dziś wzrosnąć. Utrzymanie się popytu na pozostałych blue chips może zaowocować zdecydowanym przebiciem poziomu 1400 pkt. Korzystne zachowanie się giełdy na Węgrzech świadczy o możliwości utrzymania się wzrostów w naszym regionie.

Na dzisiejszej sesji oczekujemy początkowo osłabienia się rynku, następnie przy odbiciu za granicą WIG 20 powinien pokonać poziom 1400 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Biuro Maklerskie Banku BPH

Polecane