BM BPH: DB Trust Company Americas zwiększa stan posiadania akcji KGHM

23-06-2004, 10:44

Zarząd KGHM Polska Miedź S.A. informuje - na podstawie zawiadomienia z dnia 21 czerwca 2004 r. otrzymanego w oparciu o art. 147 ustawy Prawo o publicznym obrocie papierami wartościowymi - że Deutsche Bank Trust Company Americas (bank depozytariusz w programie kwitów depozytowych) zwiększył udział w ogólnej liczbie głosów na Walnym Zgromadzeniu KGHM Polska Miedź S.A. do poziomu powyżej 5% i posiada 10 116 182 akcje KGHM Polska Miedź S.A., co stanowi 5,06 % kapitału zakładowego Spółki. Jednocześnie w/w liczba akcji daje prawo do 10 116 182 głosów tj. 5,06 % ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu KGHM Polska Miedź S.A.

Komentarz BM Banku BPH:

Poprzednia informacja o zmianie stanu posiadania akcji przez Deutsche Bank Trust Company Americas w ramach programu emisji kwitów depozytowych została przekazana 11 maja br. i wynikała ze zmniejszenia stanu posiadania poniżej 5% KZ spółki. Bank dysponował wówczas 9 513 542 akcjami KGHM SA stanowiącymi 4,76 %KZ wobec ponad 12 mln akcji (6% KZ) zarejestrowanych na WZA 16 kwietnia br. Informacja o zwiększeniu zaangażowania przez bank depozytariusz jest ważnym sygnałem zmiany nastawienia inwestorów zagranicznych do spółki. Informacja zgodnie z przepisami musiała zostać przekazana w terminie 4 dni od przekroczenia 5% progu ogólnej liczby głosów na WZA spółki (w tym przypadku 5% KZ), oznacza to, że przekroczenie poziomu 10 mln akcji nastąpiło na ostatnich sesjach. Główną przyczyną zwiększenia zainteresowania akcjami KGHM są z pewnością obecne i prognozowane wyniki finansowe spółki. Pomimo, że obecnie ceny miedzi są kilkanaście procent poniżej ostatnich maksimów to nadal ich poziom jest na tyle wysoki, że w roku bieżącym KGHM uzyska najprawdopodobniej rekordowy zysk netto w wysokości 1,2 mld zł. Spółka poinformował, że na najbliższym posiedzeniu rady nadzorczej (w lipcu) zostanie zatwierdzona nowa, wyższa prognoza wyników na rok bieżący. Należy zwrócić uwagę, że zachowanie akcji KGHM ma istotny wpływ na ogólny nastrój na GPW oraz na poziom indeksów, obecne wartościowy udział pakietu akcji KGHM w portfelu indeksu WIG20 nieznacznie przekracza 9%.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BM BPH: DB Trust Company Americas zwiększa stan posiadania akcji KGHM