BM BPH: Elektrim dał sygnał do wzrostu na GPW

Biuro Maklerskie Banku BPH
opublikowano: 11-01-2002, 13:52

Po początkowym wzroście na rynku zaczęła dominować tendencja do realizacji zysków. Miała ona jednak w miarę spokojny przebieg biorąc pod uwagę skalę ostatnich wzrostów. Sygnał do kolejnego wzrostu dał Elektrim. Wczorajsze wypowiedzi przedstawicieli akcjonariuszy zostały początkowo przyjęte przez rynek bez entuzjazmu.

Po początkowym wzroście na rynku zaczęła dominować tendencja do realizacji zysków. Miała ona jednak w miarę spokojny przebieg biorąc pod uwagę skalę ostatnich wzrostów. Sygnał do kolejnego wzrostu dał Elektrim. Wczorajsze wypowiedzi przedstawicieli akcjonariuszy zostały początkowo przyjęte przez rynek bez entuzjazmu. Jednakże w miarę upływu czasu inwestorzy doszli do wniosku, że ryzyko inwestycji w akcje tej Spółki maleje z uwagi na odsunięcie groźby ogłoszenia upadłości. Dodatkowo pojawia się możliwość walki o kontrolę nad Spółką przed NWZA. Czynniki te zachęciły do inwestycji w akcje Elektrimu, które w krótkim czasie wzrosły do 11 zł. Zwyżka Elektrimu spowodowało poprawę nastrojów na całym rynku. Dzięki temu obecnie indeksy kształtują się na poziomie wyższym od wczorajszego zamknięcia i istnieje szansa na utrzymanie wzrostów do końca sesji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Biuro Maklerskie Banku BPH

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / BM BPH: Elektrim dał sygnał do wzrostu na GPW