BM BPH: GPW powinna poprawić wynik

Marek Druś
opublikowano: 04-10-2001, 09:27

Na sesji dzisiejszej spodziewamy się lekkiego wzrostu w pierwszej części sesji, jako reakcje na wczorajsze wzrosty na rynkach zachodnich. W dalszej części sesji oczekujemy spadków na rynku.

Znaczna zniżka na sesji wczorajszej była w dalszym ciągu reakcją na wzrostu z drugiej połowy poprzedniego tygodnia. Przecenę akcji powodowały także spadki na giełdach zachodnich. Do tych czynników dochodzi także trudna sytuacja polityczna naszego kraju i perspektywa kolejnej rewizji tegorocznego budżetu. Spadki największych spółek wskazują, że po stronie podażowej są głównie duzi inwestorzy w tym należy sadzić przede wszystkim inwestorzy zagraniczni. W dniu wczorajszym już po zakończeniu sesji nastąpiła istotna zmiana sytuacji na rynkach zagranicznych. Za sprawą rynku amerykańskiego, który zwyżkował pod wpływem informacji o ożywieniu w sektorze usług oraz o planach ożywienia gospodarki za pomocą reform podatkowych, nastąpiła poprawa na rynkach europejskich. Z tego powodu, nasz rynek, który nie uwzględnił poprawy sytuacji na rynkach międzynarodowych, ma szansę lekkiego wzrostu na początku dzisiejszej sesji. Jednak, należy sadzić, ze obecnie nawet pewna poprawa sytuacji na rynkach zagranicznych nie przerodzi się w zaangażowanie inwestorów po stronie popytowej na naszej giełdzie. Z tego powodu w perspektywie kilku sesji sytuacja jest w dalszym ciągu zła.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / BM BPH: GPW powinna poprawić wynik