BM BPH: kontrakty pozostają w tyle za indeksami

Przemek Barankiewicz
10-04-2002, 11:11

Spadki po otwarciu kontraktów były umiarkowane. Kontrakt utrzymał się powyżej 1340 punktów, co jest pozytywnym objawem świadczącym o sile rynku. Baza utrzymuje się na ujemnym poziomie – tu inwestorzy mogą obawiać się o trwałość zwyżek na rynku kasowym – małe obroty nie świadczą na razie o możliwości wygenerowania dłużej trwającej tendencji. Przejście futures przez poziom 1360 punktów będzie sygnałem ostrzegawczym dla niedźwiedzi – duża liczba otwartych pozycji może spowodować, że ruch do góry zostanie (na chwilę) przyspieszony przez zamykających złe pozycje. Nastawienie graczy na rynku (ujemna baza) wskazuje, że nowe poziomy będą jednak osiągane głównie przez systematyczną zwyżkę indeksu – kontrakty będą pozostawać lekko w tyle. Analiza techniczna wskazuje, że wyjście kontraktu ponad silną strefę oporu – ok. 1370 pkt. jest dziś mało realne. Obecna sytuacja baza –14, kurs 1352 pkt. nie jest dobrym momentem do zajmowania jakichkolwiek pozycji – lepiej poczekać na ruch cen w jedną ze stron.

Przewidujemy zakres wahań kontraktu FW20M2 na 1336 – 1 365 punktów. Zalecamy krótkie pozycje na poziomie 1 364 pkt. i zamykanie na poziomie 1 353 pkt. (stop-loss na poziomie 1 375). Zalecamy długie pozycje na poziomie 1 337 pkt. i zamykanie na poziomie 1 348 pkt. (stop-loss na poziomie 1 331).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BM BPH: kontrakty pozostają w tyle za indeksami