BM BPH: kurs Elektrimu będzie stabilny do zakończenia sporów

12-02-2002, 10:56

Spółka poinformowała o otrzymaniu w dniu wczorajszym od BRE Banku, jednego z inicjatorów zwołania najbliższego NWZA pisma wnoszącego o dokonanie zmiany terminu zwołania walnego zgromadzenia i wyznaczenie terminu nie później niż 10 kwietnia. Według BRE Banku wyznaczenie przez zarząd Elektrimu nowego terminu walnego zgromadzenia zażegnałoby spór przed sądem, do którego zwrócili się nieusatysfakcjonowani akcjonariusze, którzy wcześniej wnioskowali zwołanie NWZA w terminie do 15 lutego br. Pomimo wniosku grupy akcjonariuszy pod koniec stycznia zarząd Elektrimu wyznaczył termin NWZA na 25 maja br.

Wnioskujący akcjonariusze zwrócili się do sądu o upoważnienie akcjonariuszy do zwołania NWZA Dokonane ostatnio zmiany w zarządzie Elektrimu mogą ułatwić porozumienie z akcjonariuszami mniejszościowymi jednak nie jest oczywiste pójście przez zarząd na natychmiastowe ustępstwa. Bardzo prawdopodobne jest kontynuacja sporów formalnych i odwlekanie decyzji w kwestii przyspieszenia NWZA.

W dniu dzisiejszym Elektrim ma przedstawić sędziemu komisarzowi szczegółowe informacje dotyczące wierzytelności spółki oraz ostatnio dokonywanych wydatków i planów zmian strategii spółki. Do czasu wyjaśnienia sporów związanych z wnioskiem i terminem NWZA nie należy oczekiwać zwiększenia zainteresowania akcjami Elektrimu jest bardzo prawdopodobna stabilizacja kursu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BM BPH: kurs Elektrimu będzie stabilny do zakończenia sporów