BM BPH: kurs Netii ma jeszcze potencjał spadkowy

Przemek Barankiewicz
08-03-2002, 09:20

Spółka wyemituje sześcioletnie obligacje w ramach programu restrukturyzacji zadłużenia. Obligacje w kwocie 50 mln euro będą oprocentowane 10% lub 12% rocznie w przypadku płatności niepieniężnych. W wyniku dokonanych uzgodnień, wierzyciele spółki obejmą akcje za swoje wierzytelności w kwocie około 800 mln dol.

Nie jest przesądzona wielkość emisji ani też cena emisyjna, za wyjątkiem tego, że odroczone do 12 bm. NWZA spółki ma podjąć uchwałę o emisji nie więcej niż 600 mln akcji. Na tej podstawie cena emisyjna będzie wyższa od bieżącej ceny giełdowej. Pomimo to bieżąca cena giełdowa akcji spółki utrzymuje się na poziomie 4-4,5 zł. Na wycenę giełdową będzie miała wpływ podaż akcji nabytych przez wierzycieli w zamian za wierzytelności. Z tego powodu akcje spółki mają jeszcze potencjał spadkowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BM BPH: kurs Netii ma jeszcze potencjał spadkowy