BM BPH: na GPW korekta, ale bez paniki

Biuro Maklerskie Banku BPH
18-01-2002, 14:38

Sesja dzisiejsza przebiega pod znakiem korekty. W początkowej części sesji rynek podjął próbę przełamania ostatniego maksimum indeksu WIG 20 na poziomie 1441 pkt. ale ze względu na niskie obroty nie można było liczyć na kontynuację tego trendu.

Sesja dzisiejsza przebiega pod znakiem korekty. W początkowej części sesji rynek podjął próbę przełamania ostatniego maksimum indeksu WIG 20 na poziomie 1441 pkt. ale ze względu na niskie obroty nie można było liczyć na kontynuację tego trendu. Niskie obroty wskazują jednocześnie na ograniczony potencjał podażowy Czynnikiem decydującym o korekcie jest przede wszystkim wzrost rynku w trakcie ostatnich kilku sesji. Ponadto mamy dzisiaj do czynienia z pogorszeniem koniunktury na rynkach zachodnich za sprawa spadków spółek technologicznych. Do końca sesji sytuacja nie powinna ulec zmianie. Należy się spodziewać utrzymania się tendencji korekcyjnych na walorach, które w ostatnim okresie dynamicznie rosły jak Agora, BRE, Elektrim. W najbliższych dniach istnieje nadal potencjał wzrostowy. Ewentualna kontynuacja korekty rynku na sesji poniedziałkowej powinna powstrzymać indeks WIG 20 powyżej 1400 pkt., a to oznacza zachowanie potencjału zwyżki powyżej ostatniego maksimum. W dalszej kolejności impulsem do wzrostu rynku będzie oczekiwanie posiedzenia RPP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Biuro Maklerskie Banku BPH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / BM BPH: na GPW korekta, ale bez paniki