BM BPH: na GPW prawdopodobnie przeważy podaż

Marek Druś
28-09-2001, 09:53

Podczas dzisiejszej sesji na GPW należy oczekiwać spadków. Czwartkowa sesja nie przyniosła zmiany stanu rynku. Kosmetyczny spadek wartości indeksu WIG 20 o 2 pt. przy niemal niezmienionej wartości obrotów oraz bardzo zbliżony do środowego zakres wahań obrazują oczekiwanie na bardziej zdecydowany ruch. Na ostatnich dwóch wzrosła aktywność inwestorów po stronie popytowej.

Niestety siłą popytu nie jest na tyle duża aby można było uznać ją za powiedź wzrostów na najbliższych sesjach. Wzrost napięcia na arenie międzynarodowej może ponownie wybić nasz rynek z kruchej równowagi jaka obserwujemy na ostatnich dwóch sesjach. Brak rozstrzygnięcia co do składu przyszłej koalicji rządowej w Sejmie nie zachęca inwestorów do nowych inwestycji. Pomimo dobrego zachowania się rynków akcji w Europie Zachodniej oraz w USA w mijającym tygodniu GPW pozostaje na peryferiach zainteresowania inwestorów zagranicznych. Stan taki może utrzymywać się w najbliższej przyszłości. Efekt „window dressing” obserwowany na ostatnich dwóch sesjach miał bardzo łagodną formę. Na dzisiejszej sesji również nie należy oczekiwać wpływu, takich ewentualnych działań, silniejszego niż stabilizowanie rynku. W daniu dzisiejszym czekają nas ważne informacje makroekonomiczne. O godzinie 1430 zostanie opublikowana ostateczna rewizja GDP USA za II kwartał. Oczekuje się, że wzrost wyniesie 0,1% (według wcześniejszych danych 0,2%). Gorszy wynik będzie niedobrym sygnałem dla rynków akcji. natomiast o godzinie 1600 Poda deficyt CA za sierpień. Po rekordowo dobrym lipcu (-296 mln US$) należy oczekiwać zwiększenia do około 400 mln US$. Oczekiwanie na dane makroekonomiczne mogą wywołać okresowe spekulacje na rynku akcji i wzrosty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BM BPH: na GPW prawdopodobnie przeważy podaż