BM BPH: na początku notowań na GPW możliwe spadki

Marek Druś
18-04-2002, 09:29

Wczorajsza sesja – w obliczu wzrostu na rynkach zagranicznych – stanowi dowód na negatywne postrzeganie polskiego rynku wśród inwestorów. Do spadków indeksów przyczyniła się korekta notowań banków, która w ich przypadku jest zrozumiała z uwagi na skalę ostatnich wzrostów. Niepokojąca jest kontynuacja spadków negatywnie ostatnio postrzeganych dużych spółek (TP, PKN, KGHM). Kluczową spółką dla obrazu rynku jest obecnie TP. Wczorajszy spadek był zapewne opóźnioną reakcją na wtorkowe informacje o ryzyku obniżenia ratingu TP. Uwagę zwraca znaczny wzrostów obrotów podczas wczorajszych notowań Telekomunikacji. Oznacza on pojawienie się popytu mogącego wykorzystać ostatnie emocjonalne reakcje inwestorów do nabycia akcji po niskiej cenie. Poziom 12,5 zł staje się kluczowym wsparciem dla notowań TP. Ewentualne odreagowanie ostatnich spadków poprawiłoby sytuację na całym rynku.

Trochę zaskakujący był wczorajszy wzrost kursu Elektrimu na zakończenie notowań. Z uwagi na skalę ostatnich spadków należy traktować go jako odreagowanie fali spadkowej. Również na dzisiejszej sesji możliwe są większe wahania cen akcji tej Spółki, z uwagi na możliwość ukazanie się informacji o nowych propozycjach ugody z wierzycielami. Elektrim nie jest już kluczową dla rynku spółką, ale w pewnym stopniu jego kłopoty wpływają na postrzeganie polskiego rynku.

Pozytywnie należy natomiast ocenić notowania kilku spółek o średniej kapitalizacji. Na wczorajszej sesji zwracały uwagę wzrosty takich walorów jak: Agora, Orbis, Sokołów, Dębica, Amika, NFI Jupiter. Cechą wspólną tych spółek jest ich co raz lepsze postrzeganie przez inwestorów, w tym szczególnie zaangażowanie polskich inwestorów instytucjonalnych.

Wczorajsze spadki w USA zadecydują o lekkich spadkach na początku sesji. W przypadku braku zdecydowanej podaży należy jednak oczekiwać poprawy notowań w trakcie sesji. Uwaga inwestorów powinna skupić się na akcjach TP oraz Elektrimu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BM BPH: na początku notowań na GPW możliwe spadki