BM BPH PBK: 4Media planują postępowanie układowe

17-12-2002, 10:03

Informacja: Spółka poinformowała, że w związku z ze złożeniem wniosku o ogłoszenie upadłości 4Media oraz ze względu na problemy w spółce zależnej Dom Wydawniczy Wolne Słowo S.A., których skutkiem była konieczność zawieszenia wydawania tytułów prasowych Życie, Prawo i Gospodarka oraz Magazyn Finansowy zarząd 4 Media w celu rozwiązania narastającego problemu zadłużenia złoży podanie o otwarcie postępowania układowego. Spółka poinformowała, że podjęta została decyzja o likwidacji DWWS S.A. Uzyskane w procesie likwidacji środki przeznaczone zostaną na spłatę zobowiązań przede wszystkim wobec pracowników Domu Wydawniczego Wolne Słowo S.A. Podjęte zostaną również kroki, by w miarę możliwości przywrócić wydawanie zawieszonych tytułów we współpracy z nowymi partnerami.

Komentarz BM BPH PBK:

Sytuacja spółki staje się coraz trudniejsza. Z zapowiadanych wcześniej planów pozyskania zaplecza finansowego od strategicznych inwestorów obecnie pozostał jedynie pomysł postępowania układowego z wierzycielami. Plany wprowadzenia na rynek publiczny DWWS S.A. również nie zostaną zrealizowane w związku z faktycznym zaprzestaniem działalności wydawniczej i likwidacją spółki. Czy 4Media uniknie upadłości? trudno jest obecnie prognozować. Aby przeprowadzić skutecznie postępowanie układowe spółka powinna mieć coś do zaoferowania poza optymizmem przedstawicieli jej władz. Obecnie aktywa spółki mogą mieć znikomą wartość nie dającą gwarancji możliwości kontynuowania działalności w horyzoncie realizowania jakiegokolwiek racjonalnego programu układowego. Na koniec trzeciego kwartału br. aktywa netto spółki w ujęciu jednostkowym jak i skonsolidowanym były dodatnie jednak wobec likwidacji DWWS S.A. i konieczności przeszacowania jej aktywów oraz wobec ponoszonych na bieżąco strat, najprawdopodobniej na koniec 4 kwartału aktywa netto spółki będą ujemne. Akcje spółki już od bardzo długiego czasu należą do grupy bardzo wysokiego ryzyka, obecnie ryzyko to jeszcze wzrosło. Należy oczekiwać wzrostu zmienności kursu akcji 4Media. Obecnie inwestycje w walory spółki są szczególnie ryzykownymi spekulacjami gdyż upadłości 4Media jest bardzo prawdopodobna.

BM BPH PBK S.A.

http://www.bm.bphpbk.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BM BPH PBK: 4Media planują postępowanie układowe