BM BPH PBK: Dębica ma kolejny rekordowy kwartał

opublikowano: 05-08-2003, 10:19

Spółka w II kwartale br. wypracowała 26,8 mln zł zysku netto przy przychodach w wysokości 340,4 mln zł. Zysk operacyjny przekroczył 42 mln zł. Zysk netto pierwszego półrocza przekroczył 51mln zł. zannualizowany zysk netto po II kwartale br. przekroczył 92 mln zł.

Komentarz BM BPH PBK:

Drugi kwartał br. był kolejnym rekordowym kwartałem w historii spółki. W minionym kwartale Dębica osiągnęła najwyższe przychody, najwyższy zysk operacyjny najwyższy zysk netto. Pierwszy kwartał br. również był rekordowy za wyjątkiem wielkości zysku operacyjnego. Przychody spółki w II kwartale były wyższe od przychodów pierwszego kwartału o 11% i 37% wyższe od przychodów II kwartału 2002r. W całym pierwszym półroczy przychody były wyższe od przychodów pierwszej połowy 2002r. o 27%. Zysk operacyjny był wyższy o 77% od zysku operacyjnego I kwartału br. i o 44% wyższy od wyniku ubiegłorocznego. Jednocześnie był on wyższy aż o 44% (12,8 mln zł) od rekordowego zysku operacyjnego wypracowanego w trzecim kwartale ubiegłego roku. Osiągnięty zysk netto jest wyższy o 14% od zysku netto II kwartału 2002r i o 9% wyższy od zysku netto pierwszego kwartału br. Zysk netto całego półrocza jest wyższy od zysku pierwszego półrocza 2002r. o 38%. Bardzo dobre wyniki są efektem wieloletniej modernizacji zakładu i restrukturyzacji kosztów. Obecnie z dodatkowo spółka czerpie korzyści z poprawy koniunktury w przemyśle motoryzacyjnym oraz korzystnych kursów wymiany złotego do Euro i US$. Pomimo, że wyniki spółki były rekordowe wyraźnie widać spadek dynamiki progresji w podstawowych wielkościach rachunku wyników. W kolejnych kwartałach potencjał zwiększania przychodów i zysków będzie bardzo ograniczony. Tym niemniej wyniki całego bieżącego roku zapowiadają się rekordowo co rodzi nadzieję na kolejną bardzo wysoką dywidendę w roku przyszłym. Obecny wysoki poziom wyceny spółki jest jak najbardziej uzasadniony fundamentalnie.

BM BPH PBK S.A.

http://www.bm.bphpbk.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BM BPH PBK: Dębica ma kolejny rekordowy kwartał