BM BPH PBK: Mostostal Export – wniosek BICK o układ

opublikowano: 02-08-2002, 10:06

Informacja: Zarząd BICK S.A., spółki zależnej od Mostostalu Export, złożył w Sądzie Rejonowym w Kielcach podanie o otwarcie postępowania układowego. Propozycje zawierają m.in. redukcję wszystkich zobowiązań, ustalonych na dzień otwarcia postępowania układowego, o 40 proc, odstąpienie od naliczania odsetek od dnia otwarcia układu.

Komentarz BM BPH PBK: Trudna sytuacja w branży budowlanej i związane z tym problemy z odzyskiwaniem należności leżą u podstaw kłopotów finansowych BICK. W 2001 roku spółka była zmuszona utworzyć rezerwy na około 9 mln zł, a aktualnie wartość należności, które są trudne do ściągnięcia jest oceniana na około 19 mln zł. Wszystko to powoduje, że spółka ma problemy z terminowym regulowaniem swoich zobowiązań, a jej wierzytelności pojawiają się w obrocie na rynku długów. Jeden z wierzycieli kilka dni temu złożył wniosek o upadłość przedsiębiorstwa, co jest popularnym ostatnio elementem nacisku na spółki. Postępowanie układowe jest szansą na wyjściem z sytuacji. W wypadku otwarcia postępowania układowego możliwe będzie pozyskiwanie przez spółkę nowych kontraktów. Zła sytuacja finansowa spółki sprawia, że pozyskiwanie nowych zleceń jest bardzo trudne. Problemy podobne do tych jakie przeżywa BICK dotyczą wielu spółek w branży, co sprawia że inwestycje w spółki budowlane są obarczone dużym ryzykiem.

BM BPH PBK S.A.

http://www.bm.bphpbk.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BM BPH PBK: Mostostal Export – wniosek BICK o układ