BM BPH PBK: na GPW kontynuacja spadków

13-09-2002, 09:38

Po serii kilku wzrostów doszło wczoraj do większego spadku kursu kontraktów. Obroty nieco spadły a baza, chociaż do wygaśnięcia serii wrześniowej pozostało już tylko 6 sesji, osiągnęła nowe ekstremalne wartości (-27 pkt). Na wykresie uformowała się wysoka czarna świeca a kurs przełamał linię kilkudniowego trendu wzrostowego. Kiepsko zachowały się wskaźniki techniczne. MACD zawrócił w dół pod linią sygnalną. Do spadków powróciły też ROC i RSI. Tym samym można uznać, że wzrostowa korekta dobiegła końca a rynek na najbliższych sesjach skieruje się do poziomu lipcowego minimum – 1025 pkt.

Dzisiejsza sesja najprawdopodobniej przyniesie kontynuację spadków. Przyczynią się do tego z jednej strony kiepskie nastroje po wczorajszej sesji, z drugiej znaczne spadki za oceanem. Pierwszym wsparciem dla kursu jest poziom 1050 pkt – tutaj prawdopodobnie wypadnie otwarcie dzisiejszych notowań. W trakcie sesji możliwe jest pogłębienie spadku – kolejne wsparcia to 1045 pkt i 1039 pkt. Trzeba jednak pamiętać o znacznej ujemnej bazie – dzisiaj można oczekiwać już jej wyraźnego zmniejszania. To może sprawiać, że ruchy w górę będą dzisiaj bardziej dynamiczne niż ruchy w dół (nawet przy słabości rynku kasowego). Najistotniejszym oporem w perspektywie najbliższych sesji jest poziom 1071 pkt (połowa wczorajszej świecy). Na dzisiaj istotne znaczenie powinien też mieć poziom wczorajszego zamknięcia – 1058 pkt.

BM BPH PBK S.A.

http://www.bm.bphpbk.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BM BPH PBK: na GPW kontynuacja spadków