BM BPH PBK: na kontraktach możliwa korekta wzrostów

08-01-2003, 09:18

Sesja na kontraktach (podobnie jak na rynku kasowym) była mało ciekawa i większych zmian nie przyniosła. Rozpoczęliśmy wprawdzie na lekkim plusie, ale nie stało się to pretekstem dla ożywienia popytu i większość dnia kurs spędził w przedziale 1235-1247 pkt. W drugiej połowie notowań zaznaczyła się lekka przewaga podaży, ale była ona zbyt słaba by spowodować głębsze załamanie. Na wykresie dziennym mamy kolejną małą świecę, która niewiele wnosi do obrazu rynku. Jej czarny korpus może jednak wskazywać na coraz większe obawy byków w obliczu silnego oporu w obrębie okna bessy z 26 czerwca ub.r. w przedziale 1248-1270 pkt. Tuż powyżej, bo aktualnie na wysokości ok. 1156 pkt. biegnie też linia spadków z końca czerwca wzmacniająca znaczenie powyższej bariery podażowej. Biorąc dodatkowo pod uwagę wykupienie rynku sygnalizowane przez najszybsze wskaźniki bliskość powyższych ograniczeń może więc w perspektywie najbliższych kilku dni sprowokować korektę ostatnich wzrostów.

Niewykluczone, że już dzisiejsze notowania przyniosą zapowiedź takiego scenariusza. Otwarcie nie powinno wprawdzie przynieść znaczących zmian, a początkowo można nawet spodziewać się prób podciągnięcia rynku, ale o większe odbicie będzie raczej trudno i w dalszej części dość prawdopodobne wydaje się osłabienie. Pierwszym z poważniejszych poziomów wsparcia będzie połowa białej świecy z piątku oraz przebity szczyt z połowy grudnia na wysokości 1218 pkt., ale pomimo groźby spadku dziś nie powinien on być zagrożony.

Jacek Buczyński

BM BPH PBK S.A.

http://www.bm.bphpbk.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BM BPH PBK: na kontraktach możliwa korekta wzrostów