BM BPH PBK: rynek futures powinien rozpocząć od wzrostów

08-08-2002, 09:37

Nie tak gracze wyobrażali sobie wczorajszą sesję. Nastroje sprzyjały podejściu kontraktów nawet do 1100 punktów, jednak wszystkie nadzieje zostały rozwiane już po nieudanym ataku na 1080 pkt. Wyraźna słabość kasowego, brak popytu na największych spółkach doprowadził do szybkiego cofnięcia indeksu. Kontrakty runęły w dół zatrzymując się dopiero w okolicy 1060 punktów. Przez większość sesji mieliśmy stabilizację w wąskim paśmie wahań, ale na zakończenie notowań futures spadły w okolice wsparcia na 1051 punktów. Sesja miała negatywny wydźwięk i pozostawiła zapewne niemiłe wrażenie wśród graczy.

Wczorajsze sesje w USA zakończyły się znacznymi wzrostami, Europa, która wczoraj wyraźnie bała się spadków za oceanem będzie dziś odrabiać straty już od początku notowań.

Kontrakty powinny rozpocząć sesję od wzrostu jednak mając na względzie przebieg sesji w środę, chyba nikogo nie zdziwi duża zachowawczość inwestorów. Otwarcie powinno wypaść na lekkim plusie, najprawdopodobniej poniżej 1060 pkt. Później w zależności od ewentualnej zwyżki na zachodzie można byłoby liczyć na podejście co najwyżej w okolice 1062-1064 pkt. Wsparciem pozostaje okolica 1050 punktów, a zejście poniżej należałoby traktować jako kolejną próbę testowania ostatnich minimów. Bieżące poziomy

Wsparcia – 1051, 1045, 1035

Oporu – 1057, 1064, 1075

BM BPH PBK S.A.

http://www.bm.bphpbk.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BM BPH PBK: rynek futures powinien rozpocząć od wzrostów