BM BPH PBK: Softbank wygrał w przetargu na 55,7 mln zł

25-11-2002, 10:08

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wybrała, jako najkorzystniejszą, ofertę konsorcjum firm Softbank S.A. oraz Softbank Serwis Sp. z o.o. w przetargu na dostawę sprzętu komputerowego (serwerów) wraz z oprogramowaniem systemowym i usługami na potrzeby wdrożenia Zintegrowanego Systemu Zarządzania i Kontroli (IACS). Wartość netto złożonej oferty wynosi 55 688 948 zł, a czas realizacji kontraktu do 8. tygodni od dnia podpisania umowy.

Komentarz BM BPH PBK: Wartość kontraktu jest bardzo znacząca, a termin realizacji ( do 8 tygodni od podpisania umowy ) stosunkowo krótki. Część przychodów z realizacji umowy może poprawić wyniki spółki jeszcze w tym roku. Kwota 55,7 mln złotych stanowi w przybliżeniu całkowitą wartość przychodów odnotowanych przez grupę Softbanku w trzecim kwartale tego roku. Przychody grupy wyniosły w III kwartale 57 mln zł, a skonsolidowana strata netto osiągnęła poziom 129,98 mln zł. Na poziomie jednostkowym strata netto Softbanku wyniosła w III kwartale 166,98 mln zł (rok wcześniej było 430 tys. zł zysku ). Przychody spółki zmniejszyły się do zaledwie 43,7 mln zł z 74,8 mln zł rok wcześniej. Należy przypomnieć, że spółka utworzyła ok. 160 mln zł rezerw z różnych tytułów, a tzw. czyszczenie bilansu odbyło się przed planowanym zaangażowaniem się w spółkę Prokomu. Już na sesji czwartkowej kurs akcji wzrósł o ponad 10 proc. przy najwyższym w historii wolumenie obrotów – zwycięstwo w przetargu na tak znaczącą kwotę po części jest tego (niestety po fakcie) wytłumaczeniem. 9 – 1257 pkt. Będzie to jednak możliwe przy względnie dobrym zachowaniu rynków zachodnich.

BM BPH PBK S.A.

http://www.bm.bphpbk.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BM BPH PBK: Softbank wygrał w przetargu na 55,7 mln zł