BM BPH PBK: stabilizacja na rynku futures

opublikowano: 18-02-2003, 09:59

Piątkowy raport inspektorów zmniejszył napięcie wokół Iraku, na co większość rynków zmęczonych już spadkami zareagowała poprawą nastrojów. Także u nas wczorajsza sesja przebiegała w optymistycznej atmosferze. Na kontraktach już otwarcie z luką hossy i pokonanie pierwszego z ważniejszych oporów na poziomie 1118 pkt. (23.6% zniesienia spadków z połowy stycznia) zapowiadało poprawę. Tak mocny początek wyczerpał lekko siły byków, jednak nie na tyle by dopuściły one do głębszego osłabienia. Na rynku zapanowała stabilizacja, a skutecznym wsparciem były okolice 1125 pkt. Na półtorej godziny przed końcem handlu doszło do wybicia górą i kurs ruszył zdecydowanie na jedną z najsilniejszych barier podażowych w strefie 1131-1135 pkt. Niepowodzenie pierwszego ataku nie zraziło byków, które po krótkiej korekcie za zamknięciu zdołały tę barierę sforsować.

Powstała na wykresie biała świeca nie jest może imponujących rozmiarów, ale przynosi kolejne sygnały poprawiające perspektywy rynku na najbliższe dni. Jednym z nich jest wczorajsza luka hossy w strefie 1118-1122 pkt., która jest obecnie ważnym obszarem wsparcia. Najważniejsze jest jednak przebicie kilku silnych oporów, a zwłaszcza wspomnianego przedziału 1131-1135 pkt., gdzie położone jest okno bessy z 27 stycznia i dna z listopada ub.r. Zabrakło wprawdzie potwierdzenia przez większe obroty, a i skala przełamania jest jeszcze niewielka, ale jest to oznaka rosnącej siły popytu otwierająca drogę dla zwyżki w rejon ok. 1145-1154 pkt. Tu bowiem zlokalizowane są kolejne ważne bariery w postaci 38.2% zniesienia fali z połowy stycznia, przebitego dna z 19 grudnia ub.r. i połowy wysokiej czarnej świecy z 24 stycznia. Można oczekiwać, ze dolna granica będzie celem zwyżki już w pierwszej fazie dzisiejszych notowań. Biorąc jednak pod uwagę wykupienie rynku sygnalizowane przez najszybsze ze wskaźników (np. Stochastic i CCI) jest dość prawdopodobne, że powyższy opór dziś będzie jeszcze wystarczającą zaporą dla dalszej zwyżki i nie zostanie zdobyty.

BM BPH PBK S.A.

http://www.bm.bphpbk.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BM BPH PBK: stabilizacja na rynku futures