BM BPH rekomenduje: AKUMULUJ akcje Kęt

Marek Druś
opublikowano: 07-08-2001, 11:12

Analitycy BM BPH wydali rekomendację AKUMULUJ akcjom spółki Kęty. W raporcie z 21 czerwca cenę docelową udziałów spółki oszacowano na 46 zł.

Jak podkreślono w raporcie, Kęty rozpoczęły intensywne poszukiwanie inwestora branżowego. Choć jego wejście do spółki odbędzie się głównie przez odkupienie udziałów od dotychczasowych akcjonariuszy - inwestorów finansowych, analitycy BPH uważają, że nie poprzestanie on jedynie na objęciu tych udziałów. Będzie on prawdopodobnie zainteresowany objęciem pakietu ponad 50 proc. udziałów Kęt, co wiąże się z koniecznością ogłoszenia wezwania sprzedaży.

Zdaniem analityków BPH, Kęty powinny poprawić w tym roku wynik finansowy. Spółka kończy proces restrukturyzacyjny grupy oraz program inwestycji. Dalsze działania będą skupione na ograniczaniu kosztów i zwiększeniu efektywności.

Według analityków BPH, wartość akcji spółki wynosi 54 zł. Ich zdaniem, jest to cena, po której udziały spółki może objąć inwestor branżowy. Uwzględniając jednak 15 proc. dyskonto oszacowali wartość papierów Kęt na 46 zł za akcję.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BM BPH rekomenduje: AKUMULUJ akcje Kęt