BM BPH: Relpol poprawił wyniki w I kwartale 2004

30-04-2004, 10:32

W pierwszym kwartale 2004 roku Relpol osiągnął 24,71 mln zł przychodów ze sprzedaży , czyli o 23,2% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Jest to również najwyższa sprzedaż osiągnięta w I kw. od 5 lat. Zysk netto za I kwartał 2004 r. osiągnął poziom 1,535 mln złotych.

Komentarz BM BPH PBK:

Wyniki osiągnięte przez Relpol w I kwartale potwierdzają oczekiwania rynkowe, co do znaczącej poprawy rezultatów prowadzonej przez spółkę działalności. Przychody ze sprzedaży wzrosły o ponad 23 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Spółka odnotowała istotny wzrost sprzedaży na rynku krajowych w porównaniu z okresami poprzednimi. Udział eksportu nieznacznie się zmniejszył i wynosił po I kwartale 70,5 proc. Zysk operacyjny wzrósł do 2,39 mln złotych ( wzrost o 5,8 proc.), natomiast zysk netto zwiększył się do 1,54 mln złotych. Rok wcześniej spółka odnotowała w I kwartale 325 tys. zł zysku, tak więc wzrost zysku netto jest znaczący. Marża EBITDA wyniosła po I kwartale 15 proc., wzrosła rentowność netto – do 6,2 proc. Istotna poprawa wyników Relpolu była możliwa m.in. dzięki ograniczeniu kosztów finansowych związanych z odsetkami i ujemnymi różnicami kursowymi, wpływ na wynik maił także wysoki i stabilny kurs euro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BM BPH: Relpol poprawił wyniki w I kwartale 2004