BM BPH: sesja na GPW powinna zacząć się od wzrostów

Biuro Maklerskie Banku BPH
24-01-2002, 09:22

Na dzisiejszej sesji oczekujemy nieznacznej poprawy nastrojów inwestorów. Wczorajszy spadek indexu po wtorkowym wzroście należy traktować jako korektę. Tym bardziej że skala spadku nie była aż tak duża w porównaniu z wzrostem. Spadła też o 25% wartość obrotów, co również świadczy o korekcyjnym charakterze spadku. Akcje wielu blue chips nadal cieszyły się dużym powodzeniem.

Na dzisiejszej sesji oczekujemy nieznacznej poprawy nastrojów inwestorów. Wczorajszy spadek indexu po wtorkowym wzroście należy traktować jako korektę. Tym bardziej że skala spadku nie była aż tak duża w porównaniu z wzrostem. Spadła też o 25% wartość obrotów, co również świadczy o korekcyjnym charakterze spadku. Akcje wielu blue chips nadal cieszyły się dużym powodzeniem. Pekao, Żywiec, czy Budimex ustanowiły nowe maxima cenowe. Na walory największych banków cały czas jest popyt. Podobna sytuacja ma miejsce na Węgrzech. Wczoraj późnym popołudniem poprawiły się nieco nastroje na zagranicznych giełdach. Zamknięcie w Stanach też wygląda na wstrzymanie spadków. Dziś wszyscy będą wsłuchiwać się w oczekiwane przemówienie A. Greenspana. Należy jednak pamiętać, że tydzień temu po przemówienia szefa FED rynku uległy osłabieniu. Przez ten tydzień nie nastąpiły znaczące zmiany w amerykańskiej gospodarce. Inwestorzy żyją jednak nadzieją, że wyjście z recesji nastąpi w przyszłym półroczu. Dużo będzie zależeć również od wyników podawanych przez kolejne największe spółki, dziś taką będzie Nokia.

Pozytywne jest to, że OFE otrzymały wczoraj znaczne środki z ZUS co może przyczynić się uaktywnienia się popytu. Z drugiej strony informacje z otoczenia Elektrimu o braku porozumienia BRE z Vivendi może niekorzystnie wpływać na obraz sesji.

Na dzisiejszej sesji oczekujemy początkowo wzrostów, następnie powinna nastąpić stabilizacja.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Biuro Maklerskie Banku BPH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BM BPH: sesja na GPW powinna zacząć się od wzrostów