BM BPH: Stomil Olsztyn przełożył termin NWZA

Biuro Maklerskie Banku BPH
17-01-2002, 09:54

Wczorajsze NWZA, zwołane na wniosek akcjonariuszy mniejszościowych, zostało przerwane i ogłoszono przerwę w obradach do 25 stycznia. Istotny jest fakt, że za przerwą głosowały jednomyślnie dwie skłócone strony: akcjonariusze mniejszościowi i francuski Michelin.

Wczorajsze NWZA, zwołane na wniosek akcjonariuszy mniejszościowych, zostało przerwane i ogłoszono przerwę w obradach do 25 stycznia. Istotny jest fakt, że za przerwą głosowały jednomyślnie dwie skłócone strony: akcjonariusze mniejszościowi i francuski Michelin. Obie strony postanowiły rozpocząć rozmowy mające na celu osiągnięcie trwałego porozumienia pomiędzy akcjonariuszami Stomilu. Konflikt ten trwa już półtora roku i niekorzystnie wpływa na postrzeganie Spółki zarówno wśród inwestorów giełdowych, jak i kontrahentów i klientów Stomilu. Komunikat o rozpoczęciu rozmów może – chociaż nie musi – być przełomem w sporze. Naturalnym końcem konfliktu byłoby ogłoszenie przez Michelin wezwania po atrakcyjnej dla akcjonariuszy mniejszościowych cenie. Ostatnie deklaracje Michelin wykluczały taka ewentualność. Możliwe jednak, że podjęte rozmowy doprowadzą do zmiany stanowiska francuskiego Koncernu.

Na dzisiejszej sesji oczekujemy początkowo osłabienia się rynku, następnie przy odbiciu za granicą WIG 20 powinien pokonać poziom 1400 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Biuro Maklerskie Banku BPH

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / BM BPH: Stomil Olsztyn przełożył termin NWZA